Меню
Унікальне обладнання GEA встановлено на новітньому заводі-фракціонаторі плазми Biopharma
Зверніться до нас

Унікальне обладнання GEA встановлено на новітньому заводі-фракціонаторі плазми Biopharma

Наприкінці вересня відбулася надзвичайно важлива подія в масштабах не лише України, але й Східної Європи – на базі науково-виробничого комплексу Biopharma було відкрито новітній завод-фракціонатор, що виготовлятиме медичні препарати з плазми людської крові.
Opening ceremony Biopharma

Ліки, виготовлені з компонентів плазми крові, застосовуються для надання невідкладної допомоги та лікування важких і рідкісних захворювань. На заводі Biopharma у Білій Церкві виготовлятимуть:

  • фактор VIII (життєво важливий препарат для хворих на гемофілію),
  • альбумін (препарат для відновлення і підтримання об’єму циркулюючої крові при травмах та під час хірургічних операцій), 
  • імуноглобуліни (білки крові, що застосовуються для підсилення захисних функцій організму, як-от при імунодефіцитних станах, аутоімунних захворюваннях, гострих інфекційних захворюваннях тощо).

Фракціонування плазми крові: минуле і майбутнє

До останнього часу в Україні застосовувалися застарілі стандарти переливання та переробки плазми крові. Через це щороку зі станцій переливання крові на спеціальну утилізацію відправлялося 100 т плазми із вичерпаним строком придатності, що вартувало державному бюджету USD 5 млн. У той же час державні витрати на закупівлю імпортних препаратів плазми крові складали близько USD 345 млн щороку. Вирішення проблеми вимагало значних інвестицій та використання надскладних технологій. 

Проектні виробничі потужності нового заводу складають до 1 млн л плазми на рік, що дозволить нашій країні не лише забезпечити власний ринок високоякісними препаратами, але й зайняти лідерські позиції в світовому рейтингу високотехнологічних переробників плазми крові. Окрім того, наявність власного виробництва такого рівня – це важливий елемент національної безпеки країни та якісно інший рівень роботи системи охорони здоров’я.

За словами президента групи компаній Biopharma п. Костянтина Єфименка, подібні технології виробництва мають лише близько 70 заводів у світі. В радіусі 2,5 тис. км від Білої Церкви аналогів такому заводу просто не існує ні в країнах Східної Європи, ні на пострадянському просторі.

Pharma separator GEA

Співпраця з GEA

Для реалізації такого історичного проекту компанія GEA була обрана одним із постачальників обладнання. Партнерство між GEA та Biopharma налічує вже 15 років і розпочалось із встановлення першого камерного сепаратора на старих потужностях заводу з переробки плазми. Окрім того, на одному з підприємств компанії працюють сепаратори GEA для відокремлення чистих культур мікроорганізмів на лінії виробництва пробіотиків.

На новому заводі-фракціонаторі встановлено три спеціалізованих камерних сепаратора GEA для фракціонування білків плазми крові, в тому числі BKI 45.

GEA centrifuge BKI 45

Сепаратор BKI 45

Цей сепаратор призначений для фракціонування білків плазми людської крові та використовується для процесів, де важливо суворе дотримання низької температури продукту. Як-от у випадку із фракціонуванням плазми людської крові, що відбувається за температури від +2 до -7 °C. Цінні білки сепаруються і накопичуються у камері барабану сепаратора та періодично видаляються вручну. Для фракціонування використовують надійні камерні центрифуги із потрійним контуром охолодження. Вкладки в барабані сепаратора розділяють його на дві камери. Продукт подається в центр барабана, а потім проходить від центру до периферії послідовно через обидві камери, в яких відбувається сепарування дрібнодисперсної фракції та відведення рідини. Ефективність розділення залишається сталою до моменту заповнення камери.

Такі сепаратори є унікальною розробкою GEA та не мають аналогів у світі.

Бажаєте дізнатися більше?

Будьте в курсе инноваций и историй GEA, подписавшись на новостную рассылку от GEA.

Подписаться

Мы всегда готовы помочь! Пожалуйста, сообщите некоторые данные и мы предоставим ответ на Ваш запрос.

Свяжитесь с нами