Меню
"Оліяр" успішно нарощує обсяги рафінації олії незважаючи на пандемію
Зверніться до нас

"Оліяр" успішно нарощує обсяги рафінації олії незважаючи на пандемію

В червні 2019 український виробник рослинних олій ПП «Оліяр» обрав компанію GEA партнером для реалізації проєкту з розширення й оптимізації існуючого виробництва соняшникової та рапсової олій.
Oliyar Edible Oil Production
Приватне підприємство «Оліяр» — один з провідних виробників рослинних олій в Україні

Завдяки розширенню виробництва підприємство прагне досягти амбітних цілей: 

  • підвищення якості олії
  • підвищення надійності обладнання та ефективності виробництва
  • скорочення витрат на сервісне обслуговування
  • скорочення первинних інвестицій завдяки впровадженню досвіду GEA в галузі технологічних процесів.

Стандартне рішення для виробництв такого типу — двоступенева технологічна лінія для водної та спеціальної гідратації в два етапи. Але, врахувавши вимоги компанії «Оліяр» до якості олії, фахівці GEA спроєктували одностадійне технологічне рішення, яке дозволило скоротити витрати на реалізацію проєкту. 

Separator GEA RSI
Сепаратор GEA RSI 170 спеціально розроблено для рафінування рослинних олій. Серед його особливостей: регулятор точного налаштування, інтегрований прямий привід, гідрогерметична подача і поршень з гідравлічним приводом. Сукупність цих функцій забезпечує високу ефективність виробництва і надійність обладнання.

Сепаратор GEA RSI забезпечує підвищену продуктивність та ефективність

Рафінація рослинної олії — це складний процес, оскільки склад цього натурального продукту може бути різним. Зокрема, склад небажаних компонентів може варіюватися, і якщо сепаратор не здатен адаптуватися до цих змін, то результат сепарації, і, відповідно, якість і вихід готової олії знижуються.  

Сепаратори серії GEA RSI мають функцію налаштування сепаратора під час процесу, щоб забезпечити якість олії відповідно до вимог специфікації. Саме регулятор точного налаштування в сепараторах GEA для рафінації дозволив ПП «Оліяр» гнучко адаптуватися до різноманітних складів таким чином, що вихід готового продукту зріс, а якість олії завжди відповідає специфікації. 

Сепаратори GEA RSI обладнані інтегрованим прямим приводом — системою приводу, що приєднана через фланець безпосередньо до шпинделя і передає потужність без жодних допоміжних систем, як-от ременів чи шестерні.Така конструкція забезпечує економію енергії та скорочує обсяги технічного обслуговування і тривалість простою.

Ще однією важливою особливістю цього обладнання є те, що відкривання і закривання барабана в сепараторах GEA здійснюється гідравлічним механізмом. Під час роботи барабан періодично відкривається для вивантаження твердої фази, що накопичилася всередині. Для цього поршень барабана при роботі на повній швидкості опускається на долі секунди, і зібрані тверді частки викидаються. Сучасні сепаратори устатковані гідравлічним приводом, що переміщує поршень, а не механічними деталями, як-от пружинами. З часом пружини зношуються, що спричиняє збої в синхронізації роботи поршня і, відповідно, призводить до втрат продукту та суттєвого скорочення виходу готового продукту. Окрім того, зношення може спричинити зростання витрат на технічне обслуговування і збільшення часу простою вашої центрифуги. 

Нарешті, конструкція гідрогерметичної системи подачі GEA проста і надійна, це підвищує експлуатаційну готовність обладнання і загальну ефективність виробництва, особливо у порівнянні з системами, що потребують додаткових механічних ущільнень. На відміну від них, тут для герметизації робочої зони гідрогерметичної системи подачі використовується сам продукт, завдяки чому в системі скорочено кількість зношуваних деталей.

GEA RSI 170
Сепаратор GEA RSI 170

Якість і стабільність: перевершені очікування незважаючи на глобальну пандемію

Хоча компанія «Оліяр» мала достатньо вагомих причин для вибору GEA в якості партнера на етапі закупок, реалізація проєкту та продуктивність обладнання мали першочергове значення.

З моменту укладення угоди в 2019 році до введення в експлуатацію в липні 2020 відбулося чимало змін. Майже весь світ опинився в ізоляції через поширення коронавірусної інфекції. Це перешкодило приїзду технічних експертів GEA з Німеччини в Україну. Фахівці української сервісної служби мають високу кваліфікацію та необхідні навички для виконання технічного обслуговування центрифуг, а також багатий досвід введення обладнання в експлуатацію. Але нова технологічна лінія для ПП «Оліяр» — не просте стандартне рішення, тому підтримка фахівців-технологів з Німеччини була конче потрібна. Для дотримання термінів проведення пусконалагоджувальних робіт команда німецьких фахівців з GEA організувала інтенсивне навчання для українських колег в форматі відеоконференції. Фахівці українського офісу GEA отримали покрокові інструкції для самостійної роботи на майданчику замовника. 

Такі цифрові інструменти GEA, як-от дистанційний доступ для введення в експлуатацію, також суттєво допомогли під час реалізації проєкту. За допомогою  M-Guard, надійного підключення до мережі Інтернет, фахівці-технологи з Німеччини отримали дистанційний доступ до системи управління технологічною лінією підприємства «Оліяр». Завдяки цьому експерти GEA мали можливість підтримувати українських колег під час тестування, пуску й оптимізації комплектної лінії «Оліяр» без фізичної присутності на майданчику. Також технологія дистанційного доступу стане замовникам в пригоді тоді, коли виникне потреба оперативно визначити та усунути несправність обладнання.  Під час введення в експлуатацію німецькі технологи та інженери з автоматизації GEA віртуально «були присутні» на всіх випробуваннях, взаємодіяли з фахівцями на об’єкті і брали участь в усіх етапах процесу, ніби вони й не перебували на відстані кількох тисяч кілометрів від заводу.  

At the production site
Інженери GEA і замовник задоволені результатом

«Отримані результати перевершили наші очікування, адже продуктивність і параметри сепарування досягли навіть вищих показників, ніж було узгоджено в початкових КПР», — говорить Тарас Цибух, завідувач виробництва ПП «Оліяр»

Бажаєте дізнатися більше?

Downloads

Будьте в курсе инноваций и историй GEA, подписавшись на новостную рассылку от GEA.

Подписаться

Мы всегда готовы помочь! Пожалуйста, сообщите некоторые данные и мы предоставим ответ на Ваш запрос.

Свяжитесь с нами